De sectorakkoorden 2025-2026 in het licht van de loonnorm van 0%
UPDATE 17/12/2025
RSZ-luik
De aanpassing in de wetgeving is ondertussen gepubliceerd.
Hierdoor zullen er maaltijdcheques met een maximale werkgeversbijdrage van € 8,91 per cheque vrijgesteld zijn van RSZ-bijdragen.
Loonnorm
De wetgever heeft ondertussen ingegrepen om de verhoging van de werkgeversbijdrage in de maaltijdcheques met € 2,00 uit te sluiten van de loonnorm.
Let op: zoals in onderstaand bericht reeds vermeld zal de uitsluiting enkel gelden voor de verhoging van het werkgeversaandeel in de maaltijdcheques:
- met een bedrag van maximaal twee euro;
- vastgelegd in een cao of in een individuele overeenkomst;
- toegekend tussen 1 januari en 31 december 2026.
Fiscaal luik
De regering keurde het fiscaal wetgevend kader goed, maar hier is het nog afwachten op een definitieve publicatie in het Belgisch Staatsblad.
De goedgekeurde wet voorziet in een bijkomende aftrek van € 2,00 per maaltijdcheque als aftrekbare beroepskost. Dit brengt de totale aftrekbare beroepskost vanaf januari 2026 naar € 4,00 voor de werkgever die een maaltijdcheque toekent met de maximale werkgeversbijdrage van € 8,91.
Wat is de loonnorm?
In het interprofessioneel akkoord voor 2025-2026 werd een loonnorm van 0% vastgelegd. Dit betekent dat de gemiddelde loonkosten niet mogen stijgen om de concurrentiekracht en werkgelegenheid in België op peil te houden. Loonindexeringen en baremieke verhogingen zijn uitgesloten van de loonnorm.
Wat is een sectorakkoord?
Om de twee jaar zitten werknemers- en werkgeversvertegenwoordigers samen om afspraken te maken over de arbeids- en loonvoorwaarden van werknemers van een paritair (sub)comité. De sectoren kunnen deze arbeids- en loonvoorwaarden niet volledig vrij bepalen. Men moet hierbij onder andere rekening houden met de grenzen van de op nationaal niveau vastgestelde loonnorm.
De volgende sectorale akkoorden zullen de periode van 1 januari 2025 tot 31 december 2026 bestrijken. De vakbonden hebben hun eisenbundels ingediend. De onderhandelingen zijn volop aan de gang en sommige sectoren zijn reeds tot een akkoord gekomen.
Gezien de loonnorm van 0% is er zeer weinig ruimte om de koopkracht van werknemers te verhogen. Om deze reden zien we in de eisenbundels de toekenning of verhoging van het werkgeversaandeel in de maaltijdcheques herhaaldelijk terugkomen.
Verhoging maximale waarde van de maaltijdcheques
Het regeerakkoord voorziet een verhoging van de maximale waarde van de maaltijdcheques naar € 10,00 per dag. Op 17 november 2025 werd het Koninklijk Besluit tot verhoging van de maaltijdcheques gepubliceerd in het Belgisch Staatsblad.
Waar knelt het schoentje?
Voorlopig zijn de maaltijdcheques niet uitgesloten van de loonnorm. Deze uitzondering is in de wet van 26 juli 1996 tot modernisering van de sociale zekerheid en tot vrijwaring van de leefbaarheid van de wettelijke pensioenstelsels voorlopig slechts voorzien voor de volgende elementen:
- Indexeringen
- Baremieke verhogingen
- De loonbonus
- De winstpremie
De regering heeft een wetsontwerp ingediend bij de Kamer om de verhoging van de maaltijdcheques tijdelijk buiten de loonnorm te plaatsen voor 2026. Dit wetsontwerp werd door de Kamer aangenomen, maar werd tot op heden nog niet gepubliceerd.
Wat nu?
De vraag rijst of sectorakkoorden verplicht een verhoging van maaltijdcheques mogen opleggen ondanks de loonnorm van 0%. De huidige wetgeving laat dit niet toe, waardoor er wetgevend initiatief nodig is om de verhoging niet in aanmerking te nemen bij de berekening van de evolutie van de loonkost. Zoals hierboven aangehaald, werd hiervoor een wetsontwerp ingediend. Dit ontwerp voorziet een uitsluiting voor de verhoging van het werkgeversaandeel in de maaltijdcheque:
- met een bedrag van maximaal twee euro;
- vastgelegd in een cao of in een individuele overeenkomst;
- toegekend tussen 1 januari en 31 december 2026.
De effectieve verhoging van de maaltijdcheques zal bijgevolg niet automatisch verlopen.
We wachten hiervoor de sectorale onderhandelingen en/of onderhandelingen op ondernemingsniveau af.
Wij raden aan dat u voorlopig nog even de sectorale onderhandelingen afwacht vooraleer u een verhoging op ondernemingsniveau voorziet. Zo vermijdt u het risico dat er later nog een sectorale verhoging bijkomt bovenop de reeds toegekende verhoging op ondernemingsniveau.
Van zodra er een sectorakkoord in uw sector is, brengen we u zeker op de hoogte.
Lees hier mee over het akkoord afgesloten in uw sector:
- PC 118
- PC 119
- PC 121
- PC 220